Przejdź do treści głównej

S3KTOR 2016 – dlaczego warto zgłosić inicjatywę? [patronat.ngo.pl] [wywiad]

autor(ka): Jędrzej Dudkiewicz, warszawa.ngo.pl
2017-05-16, 10:00
Do 19 maja 2017 roku można zgłaszać inicjatywy, które powalczą o wygraną w konkursie S3KTOR, przyznawaną warszawskim organizacjom pozarządowym. Serwis warszawa.ngo.pl zapytał trzech zeszłorocznych laureatów o to, czy wyróżnienie zmieniło coś w ich działalności.

To już siódma edycja nagrody S3KTOR, która ma za zadanie docenić działalność warszawskich NGO na rzecz miasta i jego mieszkańców. O tym, czy wyróżnienie to może coś zmienić, opowiadają ubiegłoroczni laureaci.

Monika Mazur-Rafał: Prezeska Zarządu i Dyrektor Fundacji Humanity in Action Polska

Nagroda S3KTOR z ubiegłego roku była dla nas szczególnym wyróżnieniem z kilku względów. Po pierwsze, dodała skrzydeł młodym ludziom pracującym społecznie: liderki projektu – Jarmiła Rybicka i Marysia Złonkiewicz – poczuły, że ich praca jest nie tylko potrzebna, ale też zauważona i wysoko oceniona przez innych. A to daje jeszcze więcej pozytywnej energii i pomysłów do dalszej pracy.

Po drugie, nagroda była na nas dodatkowym potwierdzeniem, że model edukacyjny HIA zakładający edukację na rzecz praw człowieka oraz inspirowanie do prospołecznego działania na rzecz osób, których prawa nie są przestrzegane, jest niezwykle skuteczny.

I wreszcie po trzecie, nagroda od warszawiaków: to radość, że mieszkańcy naszego miasta doceniają, jak ważny jest wkład młodych aktywistów i aktywistek oraz że jednak obchodzi ich los innych ludzi, zwłaszcza ludzi w potrzebie. Nagroda S3KTOR była dla nas sygnałem, że to co robimy i praca na rzecz zmiany społecznej, ma szerszy sens, bez względu na istniejące utrudnienia. Bo te zawsze były, są i będą.

Projekt Fundacji „Spotkanie przez duże S” otrzymał dwie nagrody S3KTOR: w kategorii Edukacja oraz nagrodę mieszkańców.

Szczepan Żurek

Otrzymanie nagrody S3KTOR zmieniło dużo, ale nie dla nas, tylko dla podpopiecznych Fundacji Rak'n'Roll, bo w całości przekazaliśmy tę nagrodę finansową na ich potrzeby. Środki te na pewno zostały wykorzystane, by pomóc osobom cierpiącym na nowotwory.

Mniej materialnym wymiarem nagrody było to, że poczuliśmy, iż to, co zrobiliśmy przy okazji Korony Warszawy miało sens i napędziło nas do kolejnego działania, czyli zrealizowania akcji WigRak, przejazdu rowerami podczas Tour de Pologne, mającego zwrócić uwagę na problem nowotworów jąder.

Projekt Fundacji Rak'n'Roll "Korona Warszawy" otrzymał dwie nagrody S3KTOR: w kategorii Projekty wielowymiarowe oraz Grand Prix.

Małgorzata Brendel: Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.

Nagroda S3KTOR jest świetną inicjatywą, nie tylko dlatego, że daje okazję do zaprezentowania swojej aktywności, ale też podnosi jakość działań NGO, ponieważ trzeba się bardzo starać, by wystartować w konkursie: poprzeczka jest zawieszona wysoko. Działa to z korzyścią dla beneficjentów organizacji, którzy dostają po prostu lepszą ofertę.

Możliwość pochwalenia się tym, że dostało się nagrodę S3KTOR robi wrażenie i na ludziach, którzy korzystają z naszych działań i na instytucjach, z którymi współpracujemy. Są to referencje dla organizacji, które ugruntowały to, co robimy i potwierdziły, że nasze działania mają sens.

Projekt Stowarzyszenia „Pasieka edukacyjna” otrzymał nagrodę S3KTOR w kategorii Ekologia i środowisko przyrodnicze.


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • miasto
  • organizacje pozarządowe
  • partycypacja
  • współpraca z administracją