Przejdź do treści głównej

Pierwszy Klub Integracyjny na Pradze Południe

autor(ka): Maja Ruszpel
2017-05-15, 11:01
użytkownik
archiwalne
Na Pradze Południe po raz pierwszy otwarto dla wszystkich zainteresowanych Klub Integracyjny. Cztery razy w tygodniu, od poniedziałku do czwartku, odbywają się tam bezpłatne grupy wsparcia i warsztaty edukacyjne oraz konsultacje dedykowane osobom uzależnionym oraz ich bliskim. Każdy chętny może zasięgnąć porady anonimowo. Jest to także jedyne miejsce w Warszawie, w którym mogą nieodpłatnie otrzymać pomoc osoby uzależnione z Ukrainy czy Rosji.

Nowe miejsce znajduje się na Grochowie, nieopodal Ronda Wiatraczna przy ulicy Walewskiej 7A. Jego twórcy zapraszają chętnych od poniedziałku do soboty w godzinach od 15:00 do 21:00. W tym czasie prowadzone są konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych oraz ich rodzin i bliskich oraz warsztaty motywacyjno-edukacyjne. Udział w nich może wziąć każdy – wystarczy zgłosić się pod numer telefonu 734-456-661 i zarezerwować termin u koordynatora.

– W Klubie, poza prowadzonymi popołudniami warsztatami i konsultacjami, znajduje się ogólnodostępna kawiarenka, biblioteczka, komputer, TV, wi-fi, z której może skorzystać każdy – wylicza Prezes Fundacji Step by Step, która prowadzi Klub Integracyjny Paweł Przybysz. – Tu każdy może spotkać się z przyjaciółmi, nawiązać nowe znajomości, uzyskać wsparcie. Klub prowadzi także działania kulturalne i edukacyjne, organizuje wieczorki przy muzyce, karaoke, spotkania: okolicznościowe, rocznicowe, z ciekawymi ludźmi.

Praga Południe, która liczy prawie 200 tysięcy mieszkańców do tej pory, jako jedyna dzielnica, nie miała miejsca, w którym mogłyby się spotykać osoby trzeźwe, trzeźwiejące lub te, które poszukują z powodu uzależnienia pomocy. Przy Walewskiej 7A organizowane będą także mitingi grup samopomocowych. Koordynator Klubu zaprasza wszystkie chętne grupy czy osoby do poprowadzenia i organizacji takich mityngów.

– Warto podkreślić, że mogą się do nas zgłosić nie tylko osoby uzależnione od alkoholu, ale i od hazardu czy narkotyków oraz innych uzależnień od substancji czy czynności. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko można spotkać osobę, która ma problem tylko z jedną substancją. Zazwyczaj są to osoby, które są uzależnione krzyżowo lub mieszanie – na przykład: od amfetaminy i alkoholu albo od alkoholu i hazardu. Pytaniem jest tylko, która substancja jest wiodąca – dodaje Paweł Przybysz.

Szczególnym walorem tego miejsca jest ten, że na pomoc mogą liczyć także osoby rosyjskojęzyczne. Osobami z Ukrainy czy Rosji zajmie się Łarisa Długoszewska: specjalista terapii uzależnień, native speaker, lektor i tłumacz języka rosyjskiego oraz ukraińskiego.

Działania prowadzi Fundacja STEP BY STEP. Fundacja STEP BY STEP powstała we wrześniu 2015 roku. Jej założycielami są osoby z dużym doświadczeniem własnym i zawodowym z zakresie uzależnień.

Działalność Klubu Integracyjnego jest współfinansowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, dzielnicę Praga-Południe, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Step By Step Szkolenia-Terapia-Edukacja-Profilaktyka
Miejsce: Klub Inegracyjny, Walewska 9A, Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-05-15 do 2017-12-31
Organizator:

Fundacja Step By Step Szkolenia-Terapia-Edukacja-Profilaktyka

Adres:

Władysława Okińskiego 4 lok. 84, 02-115 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

734-456-661

E-mail:

fundacjastepbystep@gmail.com

Www:

http://stepbystep.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • chorzy
  • dialog społeczny
  • integracja społeczna
  • obcokrajowcy, migranci
  • polityka społeczna
  • poradnictwo obywatelskie
  • problemy społeczne, uzależnienia, profilaktyka
  • społeczeństwo obywatelskie
  • wspólnoty i społeczności lokalne