Przejdź do treści głównej

WRP: Ostatnie dni głosowania na przedstawicieli NGO!

autor(ka): Jędrzej Dudkiewicz, warszawa.ngo.pl
2017-05-02, 16:00
archiwalne
Już tylko do 11 maja można głosować na kandydatów na przedstawicieli NGO w IV kadencji Warszawskiej Rady Pożytku. Nie zapomnijcie oddać swojego głosu!

WRP – czym jest?

Możliwość utworzenia powiatowej (lub gminnej) Rady Działalności Pożytku Publicznego została zapisana w art. 41e ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Jest to organ opiniodawczo-doradczy, wspierający współpracę między Urzędem m.st. Warszawy oraz organizacjami pozarządowymi działającymi w Stolicy.

WRP - jak głosować?

Przedstawiamy filmik, który wyjaśnia, w jaki sposób można oddać swój głos na kandydatów na przedstawicieli NGO w IV kadencji WRP:


Przeczytaj odpowiedzi kandydatek i kandydatów na pytania zadane przez serwis warszawa.ngo.pl:

Część 1 - Andrzej Trzeciakowski, Jan Rybczyński i Ewa Wiśniewska

Część 2 - Marta Lewandowska, Piotr Kaliszek i Ewa Kościuch-Manandhar

Część 3 - Monika Chrzczonowicz, Anna Gierałtowska i Bartłomiej Włodkowski

Część 4 - Andrzej Mrowiec, Anna Zielińska i Włodzimierz Kaczkowski

Część 5 - Rafał Zieleniewski, Dariusz Jarosiński i Tomasz Harasimowicz


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • kandydaci nie zasługuja na głos ~obserwator 10.05.2017, 12:08 Głosowanie na kandydatów do WRDP nie ma znaczenia bo kandydują osoby które od lat w tej radzie zasiadają. Można powiedzieć, że to takie Warszawskie Putiny w wydaniu sektora pozarządowego cały czas na tej samej funkcji od lat. Ktoś powie przecież prawo na to zezwala - tak zezwala ale zdrowy rozsądek powinien być ważniejszy. Ponieważ to ma być ciało dialogu a stało się ciałem dialogu tych samych osób. Dwóch z tych kandydatów są również członkami ciała dialogu na szczeblu województwa. To gdzie solidnie wykonują swoja pracę w którym ciele dialogu? a może nie chodzi o solidna prace a piastowanie cały czas tej samej funkcji. Czy jeszcze to jest dialog? moim zdaniem nie dla tego nie zagłosuje na żadnego z kandydatów do WRDP kolejnej kadencji bo jest to zaprzeczeniem zasad jakie przyświecają zasadzie demokracji cywilizowanego państwa w środku Europy. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • miasto
  • organizacje pozarządowe
  • partnerstwo
  • partycypacja
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z administracją