Przejdź do treści głównej

Demencja i co dalej? Projekt "deMemo"

autor(ka): Agata Anusiewicz
2017-08-29, 10:14
Fundacja Wsparcie zaprasza do udziału w projekcie "deMemo" - jest to program edukacji i wsparcia dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne oraz ich rodzin i opiekunów.

Problemy związane z otępieniem dotykają zarówno osoby starsze, jak i ich rodziny. Wraz z rozwojem demencji obniża się zdolność chorego do samodzielnego funkcjonowania a z czasem wymaga on stałego wsparcia ze strony bliskich osób. Zarówno osoby chore, jak i ich rodziny w chwili otrzymania diagnozy zadają sobie pytania: Co będzie dalej? Co mam robić? Gdzie mogę otrzymać właściwą pomoc?

Do tej właśnie grupy – do osób chorych cierpiących z powodu choroby Alzheimera i innych zespołów otępiennych ich rodzin i bliskich oraz osób zainteresowanych tematyką, swoją ofertę kieruje Fundacja Wsparcie z projektem „deMemo”. W ramach projektu mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać z pomocy Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego dla osób i rodzin osób chorych na Alzheimera i inne zespoły otępienne, Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla rodzin, Zajęć Terapeutycznych dla chorych czy Dni Otwartych ze specjalistami. Serdecznie zapraszamy na spotkania ze specjalistami: psychologiem, lekarzem psychiatrą, neurologiem, geriatrą, prawnikiem, dietetykiem, fizjoterapeutą czy gerontopedagogiem.

Do projektu Fundacja Wsparcie zaprasza również Wolontariuszy, którzy mają czas i chęć aktywnego udzielania się na rzecz tej grupy lub które przygotowują się do pracy z tą grupą osób. Oferta w ramach projektu deMemo jest bezpłatna. Projekt współfinansowany jest w ramach konkursu: Utrzymanie samodzielności seniorów ogłoszonym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Biuro Pomocy i Projektów Społecznych

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie: www.fundacjawsparcie.eu w zakładce projektu „deMemo” oraz pod numerem telefonu: (48) 793 413 489.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Wsparcie
Miejsce: Klub Miedzypokoleniowy Fundacji Wsparcie, Kościuszkowców 80, suterena, 04-552 Warszawa, woj. Mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-05-22 do 2019-12-31
Organizator:

Fundacja Wsparcie

Adres:

Przy Agorze 5/11, 01-960 Warszawa-Bielany, woj. mazowieckie

Tel.:

501823644

E-mail:

fundacjawsparcie@os.pl

Www:

http://www.fundacjawsparcie.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia
  • rodziny
  • seniorzy