Przejdź do treści głównej

Impreza charytatywna dla niewidomego 3-latka

autor(ka): Justyna Komendowska
2017-04-20, 11:19
archiwalne
Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi gra dla małego Arturka, któremu potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Dla wszystkich przybyłych nie zabraknie doskonałej zabawy przy muzyce House i Electro, gwarancją tego jest występ światowej klasy DJ-ów.

Arturek potrzebuje pomocy

Dzieci powinny się bawić, mieć cudowne dzieciństwo, wolne od trosk. Kiedy jest inaczej, naszym zadaniem jest to zmieniać. Im więcej ludzi chce pomóc, tym łatwiej jest osiągnąć cel.

"Artur jest 3 letnim chłopcem z ciąży bliźniaczej. Niestety przez złe leczenie i zdiagnozowanie choroby w rejonowym szpitalu w wieku 5 miesiąca życia doszło do zachłyśnięcia z zatrzymaniem krążenia. Na skutek tego Arturek cierpi na encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną z niedowidzeniem znacznego stopnia.

Mimo tego jest bardzo silnym, wesołym i pogodnym chłopcem. Ze swoją chorobą walczy już 2,5 roku lecz nigdy się nie poddał. Dzięki jego walce wiele już wypracowaliśmy – Artur zaczyna samodzielnie jeść posiłki i siadać, lecz nadal przed nim lata ciężkiej rehabilitacji i walki o sprawność i samodzielność.

Wielką barierą w rehabilitacji jest jego całkowita utrata wzroku która bardzo utrudnia nam wszelkie ćwiczenia. Z powodu całkowitej utraty wzroku nie możemy skupić się tylko na turnusach poprawiających sprawność ruchową ale musimy udawać się do specjalnych ośrodków dla dzieci niewidomych. Rehabilitacja opłacana przez NFZ to kropla w morzu potrzeb.

Ciągła rehabilitacja domowa jak i prywatne turnusy rehabilitacyjne to bardzo duży koszt około 3 000 zł miesięcznie. Artur ma bardzo duże szanse na poprawę zdrowia niestety wychowuje go samotnie i nie jestem w stanie podjąć żadnej pracy zarobkowej" - tak pisze tata Arturka

Jak do tej pory udało nam się dofinansować rehabilitację Arturka, To jednak dopiero początek. Jeszcze wiele wyzwań przed nami. Środki zgromadzone podczas tego koncertu zostaną przeznaczone na sfinansowanie pionizatora, który umożliwi szybszą i skuteczniejszą rehabilitację.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Impreza charytatywna
Miejsce: VooDoo Club, Prymasa Tysiąclecia Al. 48a, Warszawa-Wola, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-04-23
Organizator:

Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi

Adres:

29 Listopada 340 lok. 27, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki, woj. mazowieckie

Tel.:

609 997 716

E-mail:

justyna.komendowska@wp.pl

Www:

http://www.fundacjaprmp.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • kultura i sztuka
  • ochrona zdrowia