Przejdź do treści głównej

Rodzina kinomaniaków - "Symetria" bez barier

autor(ka): Anna Turkosz
2017-04-18, 15:50
archiwalne
W środę, 26 kwietnia o godzinie 17:30 odbędzie się drugi pokaz filmowy „Symetria” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „Rodzina kinomaniaków”! Organizatorzy zapewniają pętlę indukcyjną i słuchawki do audiodeskrypcji. Tym razem film jest dla dorosłych, ale można przyjść z dziećmi i na czas pokazu filmowego zaprowadzić je na zajęcia edukacyjno-rozrywkowe z animatorem.

Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Fabuła filmu przedstawia historię 26-letniego Łukasza, który ukończył studia na wydziale geografii, lecz aktualnie jest bezrobotny. Został on aresztowany pod zarzutem napadu rabunkowego dokonanego na staruszce. W wyniku zbiegu okoliczności zostaje oskarżony i osadzony w areszcie śledczym. Wybiera celę grypsujących (elity więziennej) i stopniowo wchodzi w świat reguł i systemu wartości świata przestępczego. Razem z nim, w celi siedzą również Dawid, intelektualista, osadzony za zabicie gwałciciela żony, gangsterzy Siwy i Kosior, żołnierz mafii Albert oraz Roman – osadzony za niepłacenie alimentów. Łukasz powoli godzi się z tym, że nie ma to większego znaczenia, że jest niewinny – najważniejszy jest fakt, że jest uwięziony – i przystosowuje się do nowego środowiska. Zmusza go to do nowych wyborów i zajęcia stanowiska w dramatycznych okolicznościach. Do celi, w której siedzi, zostaje przydzielony nowy więzień – pedofil. Współosadzeni poniżają go na każdym kroku. W końcu zabijają go, skręcając mu kark i wieszając na kracie pozorują samobójstwo. Tymczasem dzięki działaniom adwokata, oraz z powodu niewystarczającej ilości dowodów, prokuratura zamierza umorzyć śledztwo przeciwko Łukaszowi.

Zarówno na pokaz filmowy i zajęcia dla najmłodszych wstęp wolny, lecz obowiązuje rezerwacja miejsc:

Anna Turkosz
tel./SMS 661-543-035 Rezerwacje przyjmujemy do 25 kwietnia do godziny 18:00.

UWAGA! Jeśli planujecie zabrać ze sobą młodsze pociechy, bardzo prosimy o podanie wieku dzieci oraz ewentualnie charakter niepełnosprawności dziecka.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Kultury bez Barier
Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, Elektoralna 12, Warszawa, woj. Mazwowieckie
Data wydarzenia: 2017-04-26
Organizator:

Fundacja Kultury Bez Barier

Adres:

Bohdziewicza 2, 01-685 Warszawa-Bielany, woj. mazowieckie

Tel.:

512 396 475

E-mail:

fundacja@kulturabezbarier.org

Www:

http://www.kulturabezbarier.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozrywka
  • sztuka