Przejdź do treści głównej

Europejski Tydzień Młodzieży w Warszawie: Debata

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-04-17, 22:15
archiwalne
Jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej? Aktywnie działasz w wolontariacie? Lubisz angażować się społecznie, a przy okazji aktywnie korzystasz z narzędzi online? 9 maja 2017 r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji Erasmus+ zaprasza na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Zarejestruj się i weź udział w debacie.

Według badań z 2015 r. jedna piąta Polaków poświęca się pracy na rzecz organizacji pozarządowych. Udzielają się w takim samym stopniu zarówno kobiety jak mężczyźni, natomiast zdecydowanie większe zaangażowanie jest po stronie osób młodych, jest jej aż 26 proc. spośród ogółu badanych (opracowanie na podstawie wyników badań Stowarzyszenia Klon/Jawor).

Potencjał młodzieży w szczególny sposób docenia Unia Europejska, która co dwa lata inicjuje Europejski Tydzień Młodzieży. W tym roku europejskim hasłem przewodnim wydarzenia jest: "Twórz, działaj, włącz się". W związku z 30-leciem programu Erasmus tegoroczna edycja będzie okazją do popularyzacji programu, a także do wysłuchania pomysłów młodych ludzi na temat kształtowania przyszłych kierunków polityki młodzieżowej UE.

Polskie obchody ETM skupią się na tematyce zmian technologicznych. Postępujący rozwój społeczeństwa cyfrowego wymaga innych niż dotychczas narzędzi wspierających zaangażowanie, a jednocześnie nadal istotne są w nim wartości takie jak solidarność, zaangażowanie społeczne, wielokulturowość.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza młodych do udziału w debacie Cyfryzacja otwiera przed nami granice wyobraźni – współczesne formy zaangażowania młodych w społeczeństwie obywatelskim. Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2017 r. o godzinie 14:00 w sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie.

W debacie uczestniczyć będą Minister Anna Streżyńska, dr Paweł Poszytek Dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, socjolog i Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Marta Komorska, autor bloga Halo Ziemia Konrad Kruczkowski oraz Adam Janczewski z Rady Dzieci i Młodzieży. Po oficjalnych obchodach o godz. 16: 30 odbędzie się koncert zespołu Lilly Hates Roses.

Na debatę można zarejestrować się poprzez stronę internetową ETM. Liczba miejsc jest ograniczona. Formularz rejestracyjny wygaśnie: 2017-05-04 23:59. Osobom spoza Warszawy organizator zwraca koszty podróży.

 


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Narodowa Agencja Programu Erasmus+ (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: 2017-05-09
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • edukacja
  • edukacja informatyczna
  • integracja europejska
  • kultura
  • młodzież
  • organizacje pozarządowe
  • rynek pracy
  • wielokulturowość