Przejdź do treści głównej

Dzień Zdrowia Seniora [relacja]

autor(ka): Dzień Zdrowia Seniora
2017-04-10, 16:36
użytkownik
archiwalne
Dzień Zdrowia Seniora.
W Warszawie odbył się Dzień Zdrowia Seniora. Celem konferencji, organizowanej przez „Głos Seniora” oraz Fundację Zdrowie Poprzez Sport była promocja zdrowego stylu życia wśród osób po 60 roku życia. Odwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w serii bezpłatnych wykładów na temat świadomego żywienia i aktywnego stylu życia oraz wzięcia udziału w darmowych badaniach.

Konferencja odbyła się w budynku Biblioteki Narodowej w Warszawie dnia 7 kwietnia 2017, czyli w Światowy Dzień Zdrowia, uchwalony przez WHO w celu zwrócenia uwagi społeczeństw na główne problemy zdrowotne i żywieniowe na świecie.

Wydarzenie skierowane było do seniorów oraz osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Odwiedzający mieli możliwość spotkania z ekspertami w dziedzinie profilaktyki zdrowia (prewencja w zakresie chorób słuchu i serca, wiedza na temat bezpiecznego zażywania leków oraz dostępnych metod rehabilitacji).

Wstęp na konferencje był całkowicie bezpłatny, a zorganizowane panele dyskusyjne miały na celu edukowanie i zmotywowanie seniorów do świadomego dbania o własne zdrowie. Do realizacji Programu zaproszono organizacje i instytucje z dużym doświadczeniem w popularyzacji edukacji prozdrowotnej m.in. Edytę Litwiniuk - autorkę popularnego bloga o tematyce żywieniowo-sportowej i redaktor naczelną czasopisma Shape, Dorotę Wandas z 4 Business & People, która przeprowadziła wystąpienie na temat wprowadzenia równowagi i energii we własne życie, czy Annę Węgrzyn – założycielkę i redaktor naczelną portalu Zmiany w Życiu, która opowiedziała o tym, jak znaleźć w sobie motywację do podjęcia wyzwań w codziennym życiu.

Oferowana seria bezpłatnych badań obejmowała, oprócz analizy podstawowych wskaźników, badania dermatologiczne, kardiologiczne i diabetologiczne. Podczas wydarzenia każdy uczestnik miał możliwość wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz nabycia aktualnego numeru Magazynu „Głos Seniora”.

Najciekawszym badaniem, według mnie, była analiza składu ciała, która mówi, ile mamy tłuszczu w organizmie. Nie wiedziałam, że w ogóle robi się takie badania. Nie spotkałam się z tym nigdy wcześniej – mówi 70-letnia Halina.

Jestem bardzo zadowolony z badania słuchu – nawet nie wiedziałem, że powinienem nosić aparat słuchowy! Wreszcie żona nie będzie musiała na mnie krzyczeć – śmieje się 67-letni Zdzisław.

Udział w Dniu Zdrowia Seniora był szansą na nawiązanie kontaktów z ciekawymi ludźmi, którzy zainteresowani są tematem zdrowia, aktywnością fizyczną, harmonią oraz poprawą jakości życia i chętnie dzielą się swoją wiedzą i zdobytymi doświadczeniami.

Dzień Zdrowia Seniora objęty był honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Związku Artystów Scen Polskich.

Partnerami wydarzenia byli Stowarzyszenie Kilimandżaro, Warszawska Rada Seniorów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz WOSEBA Sp. z o.o.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Dzień Zdrowia Seniora
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia
  • seniorzy