Przejdź do treści głównej

Dzień Informacyjny LIFE

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-04-10, 15:56
archiwalne
Po raz dziesiąty Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje Dzień Informacyjny LIFE, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. w Sangate Hotel Airport (dawny hotel Gromada Lotnisko), ul. 17 Stycznia 32 w Warszawie. To szansa na zdobycie wiedzy o możliwościach finansowania projektów z Programu LIFE, a także wymiany doświadczeń z innymi beneficjentami i zaprezentowania dotychczasowych działań potencjalnym wnioskodawcom. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty.

Dzień Informacyjny LIFE 2017 z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Zarządu NFOŚiGW w obecności Angelo Salsi z Komisji Europejskiej będzie symbolicznym zainaugurowaniem naboru 2017.

Rok 2017 jest ostatnim, w którym Polska ma zagwarantowaną alokację krajową dla podprogramu środowisko w wysokości ok. 40 mln euro. Na kolejne lata program LIFE nie przewiduje alokacji krajowych. To dlatego polscy wnioskodawcy mają zwiększone szanse uzyskania dofinansowania KE w naborze 2017 r. Budżet programu LIFE na lata 2014-2020 jest wyższy niż kiedykolwiek – wynosi 3,46 mld euro. To, jaka kwota trafi do polskich podmiotów, zależy od liczby i jakości wniosków, które będą przygotowane w zbliżającym się naborze.

Dzięki dodatkowemu wsparciu uzyskanemu z Komisji Europejskiej w ramach projektu budowania potencjału programu LIFE w Polsce, Dzień Informacyjny organizowany jest w nowej, rozszerzonej formule, tak by był atrakcyjny zarówno dla osób, które poszukują wiedzy niezbędnej do napisania wniosku, jak i dla tych którzy chcą szczegółowo zapoznać się z zagadnieniami merytorycznymi.

Dzień Informacyjny LIFE będzie składał się z sesji ogólnej o Programie LIFE i sesji tematycznych poświęconych konkretnym zagadnieniom.

Sesja ogólna skierowana jest do osób, które przygotowują się do złożenia wniosku w naborze LIFE i szukają podstawowej wiedzy o programie i jego możliwościach. Odpowie na kluczowe pytanie, jakie przedsięwzięcia mogą być finansowane w Programie LIFE. Uświadomi, drogę projektu od kwalifikacji do podpisania umowy. Prezentacje przedstawione przez beneficjentów programu LIFE pozwolą na omówienie zagadnień na konkretnych przykładach. Przewidziano również czas na zadawanie pytań i dyskusję. Jednocześnie przedstawiciele NFOŚiGW zaprezentują szereg uproszczeń w swojej ofercie programowej wsparcia polskich wnioskodawców w ramach programu priorytetowego „Współfinansowanie Programu LIFE” polegających m.in. na zwiększeniu dofinansowania dotacyjnego NFOŚiGW, uproszczeniu formularzy wniosków, czy wydłużeniu czasu na przygotowanie wniosku.

Sesje tematyczne będą szansą szczegółowego zapoznania się z konkretnymi zagadnieniami: „Innowacyjne projekty LIFE nastawione na rynek "Close to market"”, „LIFE na rzecz samorządów”, „Ochrona przyrody/Zarządzanie i informacja – Kampanie ogólnokrajowe i międzynarodowe LIFE”. Warsztaty w grupach tematycznych ułatwią zapoznanie się z konkretnymi działaniami i rozwiązaniami. Uczestnicy zapoznają się z doświadczeniami beneficjentów programu, którzy zaprezentują swoje doświadczenia z realizacji projektów LIFE.

Sesja ogólna będzie transmitowana on-line, co umożliwi śledzenie jej przez Internet.

Dodatkowo w kuluarach konferencji, na stoiskach prezentowe będą projekty realizowane przez dotychczasowych beneficjentów Programu LIFE. Będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany informacji i doświadczeń.

Zapisy na Dzień Informacyjny do 20 kwietnia poprzez FORMULARZ ON-LINE (przekierowanie)

Wydarzenie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Budowy Potencjału LIFE LIFE14 CAP/PL/000011.

Szczegółowy program znajdują się na stronie internetowej NFOŚiGW: Dzień Informacyjny LIFE


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Data wydarzenia: 2017-04-25
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • fundusze, fundraising, finansowanie