Przejdź do treści głównej

Wyniki I etapu konkursu FIO Mazowsze Lokalnie

autor(ka): Ewa Bartczak
2017-04-10, 13:05
użytkownik
archiwalne
Zakończyła się ocena projektów złożonych w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. Z 472 wniosków, w I etapie, komisja wyłoniła najciekawsze, które w najwyższym stopniu angażują społeczność lokalną, odpowiadają na potrzeby mieszkańców, a forma ich realizacji jest ciekawa i oryginalna.

To już czwarta edycja konkursu, w którym można uzyskać dotację do 5 tysięcy złotych. W minionych latach w konkursie zostało złożonych ponad 2,2 tys. wniosków, zrealizowano blisko 500 projektów na kwotę ponad 2,1 mln. zł.

W ramach tegorocznego konkursu FIO – Mazowsze Lokalnie na dotacje przewidzianych jest ok. 675 tyś zł w trzech ścieżkach tematycznych. W obszarze: „Inicjatywy Oddolne” i „Wsparcie grup samopomocowych” 204 wnioski zostały zakwalifikowane do drugiego etapu, który będzie polegał na prezentacji działań przed komisją. Wnioskodawcy będą mieli za zadanie opowiedzieć o działaniach jakie podejmą, celach jakie będą realizować oraz zaprezentować swój potencjał. Forma prezentacji jest dowolna, ale zakłada bezpośrednie uczestnictwo członków grupy.

Dodatkowo wiadomo, że 48 projektów złożonych przez młode stowarzyszenia i fundacje otrzyma środki na swój rozwój. – Powstaje coraz więcej małych organizacji, które z dużym zapałem i zaangażowaniem działają w środowisku lokalnym. To bardzo ważne, że dzięki programowi FIO-Mazowsze Lokalnie mogą otrzymać szansę rozwoju i wzmocnienia swojego potencjału – mówi Aleksandra Strejmer, koordynator projektu.

Program FIO Mazowsze Lokalnie skierowany jest do mieszkańców województwa Mazowieckiego, którzy inicjują działania na rzecz dobra wspólnego. Wsparcie finansowe programu ma pomóc w rozwoju i zwiększeniu zakresu działań młodych organizacji, pobudzić mieszkańców do animacji działań samopomocowych oraz zwiększenia liczby inicjatyw oddolnych. – Coraz większa liczba grup nieformalnych, które powstają i które działają, świadczy o coraz większym zaangażowaniu obywateli w życie społeczne. Chcemy wspierać takich (nie)zwykłych ludzi i pomagać im w działaniach – mówi Daniel Prędkopowicz, Prezes Stowarzyszenia Europ i My.

Program z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z każdym rokiem pomysły na realizowane działania są coraz ciekawsze. Wyzwala to w społeczeństwie sporą dawkę pozytywnej energii.

Więcej informacji o programie, listę wnioskodawców którzy otrzymali dofinansowanie lub zakwalifikowali się do drugiego etapu można znaleźć na stronie www.mazowszelokalnie.pl.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Europa i My
Data wydarzenia: od 2017-04-10 do 2017-05-10
Organizator:

Stowarzyszenie "Europa i My"

Adres:

Rusałki 33, 05-827 Grodzisk Mazowiecki, woj. mazowieckie

Tel.:

606 131 593

E-mail:

stowarzyszenie@europaimy.org

Www:

http://www.europaimy.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • inicjatywy oddolne
  • partnerstwo
  • rozwój lokalny
  • społeczeństwo obywatelskie
  • współpraca z administracją