Przejdź do treści głównej

Jakiego Centrum Kreatywności Nowa Praga chcą warszawiacy - podsumowanie konsultacji

autor(ka): Konsultacje Nowa Praga
2017-04-01, 02:04
archiwalne
Wiadomo już, jak warszawiacy wyobrażają sobie Centrum Kreatywności Nowa Praga - efekty trzytygodniowego procesu zostaną podsumowane na ostatnim spotkaniu konsultacyjnym. Łącznie w konsultacjach wzięło udział około 150 osób; przedstawiciele organizacji pozarządowych, architekci i studenci architektury i architektury krajobrazu, rzemieślnicy, artyści, mieszkańcy Pragi.

Uczestnicy spotkań wyrażali zapotrzebowanie na pracownie fotograficzne, mody, rzemieślnicze, sale prób, przestrzenie co-workingowe, wystawiennicze, konferencyjne. Powstał postulat stworzenia wielofunkcyjnej klubokawiarni ze sceną, kinem, ogólnodostępnej, łączącej potrzeby wszystkich grup, a także otwartej na mieszkańców i działania z mieszkańcami.Pojawił się również pomysł otwartego tarasu na dachu, miejsca na targi np. żywności, otwartej rozległej kuchni na ostatnich piętrach budynku, a także sauny i basenu z widokiem na starą Pragę. Aby zintegrować mieszkańców Warszawy rekomendowane jest pojawienie się ogólnodostępnej zieleni, przeszklenie istniejących pawilonów i oddanie ich na potrzeby ogrodów społecznych; szklarni.

Podczas ostatniego spotkania organizatorzy zaprezentują rezultaty warsztatów i przedstawianą wizualizacje kondygnacji i funkcji Centrum Kreatywności Nowa Praga. Odbędzie się również dyskusja o potrzebach i obawach mieszkańców i przedsiębiorców, o kolejnych krokach, które umożliwią zachowanie partycypacyjnej formuły tworzenia Centrum Kreatywności Nowa Praga.

Podsumowujące spotkanie dotyczące zaplanowania powierzchni w kamienicach przy Targowej 80 i Inżynierskiej 3 odbędzie się 8 kwietnia w godzinach 11.00-13.00 w Galerii Nizio Design International przy ul. Inżynierskiej 3.

Poniżej znajdą Państwo link do galerii zdjęć z warsztatów oraz stronę wydarzenia na facebooku:

https://we.tl/s2MaZm1PLR

https://www.facebook.com/events/181550179021633/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Konsultacje Nowa Praga
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • miasto
  • partnerstwo
  • współpraca z administracją