Przejdź do treści głównej

Zgłoś swój pomysł na klimat

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy
2017-04-19, 15:03
archiwalne
W ramach prac nad Warszawską Strategią Adaptacji do zmian klimatu, miasto oddaje głos warszawiakom. Od miesiąca trwają konsultacje. W czwartek, 20 kwietnia odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Wilanowa, a tydzień później - 27 kwietnia - zapraszamy mieszkańców Bielan.
Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do 2050 roku to dokument, który będzie zawierał działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru. Miasto wypracowało założenia do strategii, które obecnie są konsultowane z mieszkańcami. W lutym odbyły się już spotkania z mieszkańcami Rembertowa, Wawra i Wesołej. W ramach konsultacji społecznych zbierane są opinie dotyczące preferowanych kierunków adaptacji do zmian klimatu w poszczególnych obszarach miasta. Na spotkaniach mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać również własne propozycje.
 
Najbliższe spotkania konsultacyjne:
 
- Wilanów: czwartek, 20 kwietnia o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy (ul. Franciszka Klimczaka 2),

- Bielany: czwartek, 27 kwietnia o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy (ul. Ul. S. Żeromskiego 29).

 
Konsultacje społeczne potrwają do 30 czerwca br.O kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco. Swoje pomysły na klimat mieszkańcy mogą zgłaszać również elektronicznie lub pocztą tradycyjną na adres Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy (ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa).
 
Na podstawie wyników konsultacji powstanie projekt Strategii, który jesienią br. zostanie poddany dyskusji na Zespole ds. Klimatu przy Prezydencie m. st. Warszawy. Po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur Strategia adaptacji będzie przedmiotem obrad Rady Miasta.
 
Strategia jest przygotowywana w ramach projektu ADAPTCITY, realizowanego przy udziale środków Instrumentu Finansowego LIFE+ Komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Informacja pochodzi z serwisu ngo.um.warszawa.pl

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: od 2017-04-20 do 2017-04-27
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • klimat
  • partnerstwo
  • współpraca z administracją
  • zrównoważony rozwój