Przejdź do treści głównej

Warszawa. SCWO: Szkolenie "Ludzie w organizacji pozarządowej – komunikacja, rozwiązywanie sytuacji trudnych"

autor(ka): Ewelina Markowska
2017-03-15, 08:55
bezpłatne
archiwalne
Termin: 31 marca 2017, w godz. 9.15-16.15, Stowarzyszenie BORIS przy ul. Wareckiej 4/6 w Warszawie. Udział bezpłatny.

Zarządzasz organizacją? Masz „na pokładzie” ludzi – pracowników czy pracownice, osoby wolontariackie, członkowskie? Budujesz zespół, czyli masz wyzwanie. Zapraszamy na warsztaty SCWO, podczas których będziemy wzmacniać kompetencje komunikacyjne, które w tym pomogą, ale też szukać rozwiązań na konkretne sytuacje w Waszych organizacjach.

Zapraszamy osoby zarządzające organizacjami pozarządowymi (działającymi minimum 2 lata), kierujące zespołami w organizacjach działających na rzecz mieszkańców Warszawy, na szkolenie dotyczące budowania zespołu, komunikacji w i z zespołem.

Nasze główne cele to wzmocnienie kompetencji komunikacyjnych, kompetencji pracy z oporem w zespole, rozwiązywania konfliktów, poszerzenie rozumienia tego, co się dzieje w zespole, poszukanie rozwiązań dla wyzwań w pracy z zespołem.

Główne moduły:

1. Mój zespół – potencjały, wyzwania. Proces grupowy – teoria i odniesienie do praktyki

2. Narzędzia „na czas pokoju” – informacja zwrotna, kontrakt zespołowy

3. Narzędzia „na czas wojny” – praca z oporem, rozwiązywanie konfliktów

4. Potencjalne trudne sytuacje interpersonalne w zespołach – analiza, szukanie rozwiązań

Sposób pracy

Szkolenie prowadzone jest metodami aktywnymi, z wykorzystaniem doświadczeń osób uczestniczących. Opierać się będziemy na przykładach z życia organizacji i osób zarządzających, wypracowywać rozwiązania możliwe do wdrożenia w danej organizacji. Będzie aktywnie, praktycznie, z mocnym naciskiem na rozwijanie kompetencji, zwiększanie samoświadomości jako lidera/liderki organizacji w relacjach z innymi osobami w zespole. Stawiam na dzielenie się doświadczeniami, wspólne wypracowywanie rozwiązań, planowanie zastosowania w praktyce tego, czego się uczymy.

Osoba prowadząca

Marta Henzler – trenerka umiejętności społecznych, superwizorka, animatorka i edukatorka Stowarzyszenia BORIS, aktywna członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspertka CAL. Od ponad czternastu lat pracuje rozwojowo z grupami, zespołami, społecznościami. Wierzy w edukację, ale tylko przy zaangażowaniu i partnerskiej relacji wszystkich jej uczestników. Pracuje z przedstawicielami i przedstawicielkami instytucji i organizacji lokalnych, grup nieformalnych, sąsiedztw, wspiera ich w tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które mają uczyć, wzmacniać, rozwijać, budować więzi.

Zgłoszenia:

Na Państwa FORMULARZ ZGŁOSZENIA czekamy do 28. marca 2017 (rekrutacja przedłużona). Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie, otrzymają potwierdzenie drogą mailową.

Uwaga – do osób, które zostaną przyjęte, tydzień przed warsztatem wyślemy proste narzędzie autodiagnozy zespołu, pozwalające przygotować się do zajęć.

Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska, , 22-890-94-49 wew. 11

Seminarium realizowane jest przez Stowarzyszenie BORIS, w ramach projektu „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”.
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoMiejsce: Stowarzyszenie BORIS, Warecka 4/6, 00-040 Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-03-31
Organizator:

Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS

Adres:

Warecka 4/6, 00-040 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 624 02 80

E-mail:

boris@boris.org.pl

Www:

http://www.boris.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kadry, zespół, zatrudnienie
  • władze organizacji
  • zarządzanie