Przejdź do treści głównej

Iluminacja "Na niebiesko dla autyzmu"

autor(ka): Fundacja SYNAPSIS
2017-03-21, 14:55
użytkownik
archiwalne
„Na niebiesko dla autyzmu” (Light It Up Blue) to ogólnoświatowa kampania organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks, a w Polsce rozpropagowana przez Fundację SYNAPIS z inicjatywy rodziców dzieci z autyzmem. Akcja polega na wyrażeniu solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem przez podświetlenie budynków na kolor niebieski. Iluminacja organizowana jest 2 kwietnia, w Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu.

Niebieska iluminacja rozpoczyna obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, w ramach którego organizacje pozarządowe, władze państwowe i lokalne, firmy oraz grupy nieformalne angażują się w upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu - zaburzenia, które wg. szacunków dotyka 1 na 150 dzieci w Polsce. ONZ uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok, raka, cukrzycy, czy AIDS.

- Zachęcamy branżę nieruchomości do świętowania Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w trojaki sposób: ŚWIEĆ – włącz się w niebieską iluminację budynków w ramach akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, EDUKUJ – zorganizuj warsztat z udziałem eksperta z Fundacji SYNAPSIS dla swoich współpracowników, WSPIERAJ – przekaż darowiznę na diagnozę i terapię osób z autyzmem – mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji SYNAPSIS.

W 2016 roku w akcji wzięło udział ponad 100 budynków w całej Polsce. W tegorocznej edycji iluminacji swój udział zadeklarowało już 21 firm działających na rynku nieruchomości, a także najemcy budynków.

Włącz się do akcji i zmieniaj na lepsze świat dla osób z autyzmem razem z Fundacją SYNAPSIS i jej Partnerami. Zgłoś swój udział w akcji pisząc na lub telefonując pod numer (+48) 512 345 161.

Fundacja SYNAPSIS jest liderem wśród polskich organizacji pozarządowych niosących pomoc osobom z autyzmem. Specjalizuje się w wykrywaniu autyzmu u dzieci poniżej drugiego roku życia i ich terapii, działalności szkoleniowej oraz opracowywaniu modelowych rozwiązań i ich upowszechnianiu. Więcej informacji o akcji na www.synapsis.org.pl.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja SYNAPSIS
Data wydarzenia: 2017-04-02
Organizator:

Fundacja SYNAPSIS

Adres:

Ondraszka 3, 02-085 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 825 87 42

Faks:

22 825 87 42

E-mail:

fundacja@synapsis.org.pl

Www:

http://www.synapsis.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • inicjatywy oddolne
  • ochrona zdrowia