Przejdź do treści głównej

Dzień Dzielnych Kobiet w Marzycielach i Rzemieślnikach

autor(ka): Marina Hulia
2017-03-07, 10:23
archiwalne
W środę, 8 marca, jest Dzień Kobiet i może on być świetną okazją do wsparcia dzielnych czeczeńskich kobiet, koczujących wraz ze swoimi dziećmi i rodzinami na dworcu w Brześciu. Od 9:00 do 12:00 w Marzycielach i Rzemieślnikach, przy Brackiej 25, będzie można kupić ręcznie robione przez czeczeńskie mamy lalki, laleczki i torby.

Każdy przedmiot ma swoją historię, którą podzieli się z kupującym Marina Hulia - od wielu miesięcy pracująca w Brześciu z czeczeńskimi mamami i ich dziećmi, próbującymi wjechać do Polski, aby ubiegać się tu o status uchodźcy.

– Razem z Czeczenkami robimy dużo rękodzieła: przepiękne torby, lalki, zawieszki do samochodów – opowiada Marina Hulia. – To umila ich czas, uczy je kreatywnego sposobu na spędzanie czasu z dziećmi, ale też pozwala zarobić. Rozprowadzamy te rękodzieła po dobrych ludziach z Polski. Pieniądze idą na jedzenie i dach nad głową – wyjaśnia.


W akcji ważna jest również pomoc dla dzieci.

– Pomocą będzie też zakup zeszytów do kaligrafii, flamastrów, naklejek – mówi Marina Hulia. – Dzieci z Brześcia potrzebują dokładnie tego samego, co polskie dzieciaki, mają takie same zachcianki. Tak samo wypadają im mleczne ząbki, tak samo lubią słodycze. Janusz Korczak mawiał: Nie ma dzieci, są ludzie. Ja mówię: Nie ma dzieci uchodźców, są dzieci – tłumaczy.

Zajrzyj na wydarzenie na Facebooku.


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny
  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci
  • inicjatywy oddolne
  • integracja europejska
  • integracja społeczna
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • obcokrajowcy, migranci