Przejdź do treści głównej

Rozpoczął się Rok Rzeki Wisły

autor(ka): Wydział Prasowy, Urząd m.st. Warszawa
2017-01-19, 14:43
użytkownik
archiwalne
Fot. ngo.pl
Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Program obchodów się rozrasta, a organizacje i instytucje działające na rzecz królowej polskich rzek przygotowują się do wyjątkowego sezonu. Stolica, która od kilku lat ponownie zwrócona jest ku Wiśle, także aktywnie włącza się w obchody.

550. rocznica pierwszego wolnego flisu na Wiśle, będącego zwieńczeniem Pokoju Toruńskiego z 1467 roku, stała się ideą dla uchwalenia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Inicjatywa stworzenia Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły połączyła środowiska nadwiślańskie oraz miłośników królowej polskich rzek. Wspólne działanie zaowocowało uchwałą Sejmu.

Tę szczytną, oddolną inicjatywę reprezentuje Fundacja Rok Rzeki Wisły 2017. Działania fundacji skoncentrowane są na inicjowaniu działań związanych z promocją Wisły jako niezwykłego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego. Fundacja aktywnie popularyzuje również wciąż nieodkryty i niewykorzystany potencjał turystyczny i gospodarczy królowej polskich rzek.

Miasto stołeczne Warszawa aktywnie włączyło się do współpracy i działań zaplanowanych nad rzeką. Już teraz zapraszamy do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i edukacyjnych, które zachęcają do aktywnego wypoczynku nad Wisłą. – W tegorocznym programie znajdują się znane już z poprzednich lat cykliczne imprezy, ale nie zabraknie również nowych atrakcji – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. – Obserwujemy rosnące zainteresowanie żeglugą. Mamy nadzieję, że bogata oferta warszawskich armatorów przekona tych, którzy do tej pory nie pływali – dodaje.

Zapraszamy do śledzenia programu wydarzeń nad Wisłą: www.facebook.com/dzielnicawislapl oraz www.rokwisly.pl.


Źródło: Wydział Prasowy, Urząd m.st. Warszawa
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • ekologia, środowisko
  • Wisła