Przejdź do treści głównej

Super szybki internet w pracy NGO

autor(ka): Katarzyna Zwolak-Szwechowicz
2017-01-09, 13:36
użytkownik
archiwalne
W konferencji TechSoup uczestniczyło ponad 100 osób i każdy mógł spokojnie korzystać z szybkiego internetu. Fot. A. Wanat
W samym sercu Warszawy istnieje przestrzeń, w której w komfortowych warunkach rodzą się, rozwijają i dojrzewają innowacje społeczne. “Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych” to projekt Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Dzięki programowi dotacji Technologie.org.pl, Marzyciele zamówili sprzęt Cisco, który zapewnia w każdym zakątku przestrzeni super szybkie połączenie z Internetem.

W samym sercu Warszawy istnieje przestrzeń, w której w korzystnych warunkach rodzą się, rozwijają i dojrzewają innowacje społeczne. “Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych” to projekt Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Miejsce to łączy ludzi zaangażowanych w rozwijanie projektów społecznych, wywodzących się z różnego rodzaju środowisk m.in. administracji publicznej, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i świata akademickiego.

Na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy „Marzyciele i Rzemieślnicy” regularnie organizowane są dyskusje dotyczące miasta oraz debaty poświęcone tematyce ogólnopaństwowej. Organizowane są także spotkania poświęcone tematowi innowacji społecznych, a już niedługo realizowany będzie tu także proces inkubowania innowacji. Ponadto otwarto bibliotekę, z której mieszkańcy Warszawy mogą wypożyczać pozycje poświęcone architekturze, urbanizacji, historii i zarządzania miastami.

Na początku roku 2016 Marzyciele i Rzemieślnicy dostali dotację w postaci sprzętu Cisco w ramach programu TechSoup PolskaTechnologie.org.pl. Sprzęt ten umożliwia zapewnienie w każdym zakątku przestrzeni super szybkiego połączenia z Internetem. Teraz zarówno użytkownicy, jak i pracownicy mogą korzystać z szybkiego, bezprzewodowego oraz niezawodnego Internetu, dzięki któremu współpraca jest prosta i efektywna.

Dzięki przejściówkom, punktom dostępu oraz routerom firmy Cisco, „Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych” może organizować imprezy takie jak hakatony z aż 50 uczestnikami. Każdy z uczestników może się połączyć się z Internetem na wielu urządzeniach oraz kodować, wrzucać i pobierać dane w dużej prędkości.

W Domu Innowacji Społecznych odbył się ubiegłej jesieni Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych. Super szybki Internet umożliwił setkom gości zapoznanie się z dziesiątkami aplikacji zaprezentowanych podczas festiwalu.

Dzięki sprzętowi Cisco, Marzyciele i Rzemieślnicy mogą regularnie organizować spotkania z użyciem nowych technologii. W przestrzeni Marzycieli spotykają się m.in – Engage Warsaw – designerzy specjalizujący się w User Experience, którzy wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie inspirują. Organizowane są tu również warsztaty Hakerspace dla dzieci i dorosłych zainteresowanych rzemiosłem oraz nowinkami technologicznymi.

Inną inicjatywą, która wykorzystuje miejsce Marzycieli są Geek Girls Carrot, których celem jest zwiększenie wiedzy o IT wśród kobiet. Inna grupa, DigitalKod, wykorzystuje przestrzeń Domu Innowacji Społecznych do spotykania się z osobami, dla których technologia jest pasją.

Wszystkie te spotkania mogły się odbyć w przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników w dużej mierze dzięki sprzętowi, który otrzymaliśmy w ramach dotacji od Cisco, ponieważ niejednokrotnie łączyliśmy się na telekonferencję z osobami znajdującymi się w innych miasta, czy nawet innych krajach, wyświetlaliśmy inspirujące filmy z sieci oraz szybko mogliśmy wyszukiwać niezbędne informacje.

Jacek Przeciszewski, Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych

„Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych” to wyjątkowe miejsce w Warszawie. Lokalizacja, urok oraz tradycja tego miejsca plus wysokiej jakości sprzęt zapewniają lokalnej społeczności nowe możliwości zmiany społecznej. I tak jak mówi manifest organizacji: „Od dawna marzyło nam się stworzenie w Warszawie miejsca dedykowanego innowacjom społecznym. […] Wedle naszej wiedzy to pierwsze w Warszawie (a może i w Polsce) miejsce dedykowane wyłącznie tego rodzaju działaniom”.

Jeśli jesteście zainteresowani sprzętem CISCO, regenerowanym sprzętem komputerowym (laptopy, drukarki, projektory, tablety) czy oprogramowaniem dla Waszych organizacji, zajrzyjcie na www.techsoup.pl.

 


Artykuł pochodzi z portalu www.techsoup.pl

Źródło: Fundacja TechSoup
Organizator:

Fundacja TechSoup

Adres:

Bracka 25, 00-028 Warszawa, woj. mazowieckie

Www:

http://www.techsoup.pl 

Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • współpraca z biznesem