Przejdź do treści głównej

Festiwal Budynków. Nie przegap wizyty w BUW-ie!

autor(ka): Fundacja Centrum Architektury
2016-06-17, 15:36
archiwalne
Przed nami czwarta, ostatnia w tym sezonie edycja Festiwalu Budynków! Tym razem zapraszamy do gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu.

Uhonorowany licznymi nagrodami, otwarty w 1999 roku gmach, przez wielu krytyków i historyków architektury uznawany jest za jeden z najciekawszych przykładów polskiego postmodernizmu. Bogata w symbolikę narracja prowadzona za pomocą rzeźb i inskrypcji oraz jeden z największych ogrodów dachowych Europy czynią z tego obiektu ważny przykład realizacji idei symbiozy natury i kultury. BUW jest jednocześnie gmachem, który stając się ośrodkiem naukowo-towarzyskim, zainicjował proces rewitalizacji Powiśla.

To, że kończymy tegoroczny program Festiwalu BUW-em nie jest przypadkowe. Pierwszym budynkiem, w którym gościliśmy był dawny Dom Partii. To za sprawą przekształcenia tego gmachu w komercyjny biurowiec i dzięki pozyskaniu środków z wynajmu przestrzeni, możliwe było sfinansowanie nowej siedziby głównej biblioteki, obchodzącego w tym roku Jubileusz 200-lecia, Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas Festiwalu będzie można zwiedzić z przewodnikiem te doskonale znane studentom, ale i niedostępne na co dzień wnętrza BUWu: dziedziniec wewnętrzny, hol katalogowy, magazyny z Wolnym Dostępem do zbiorów, czytelnie oraz aneksy dla pracowników; spojrzeć na jeden z największych w Europie ogrodów na dachu z perspektywy ogrodnika i ogrodniczki; wziąć udział w spotkaniu z Markiem Budzyńskim - architektem BUW oraz czołowym przedstawicielem architektury polskiej przełomu XX i XXI wieku; na spacerze po Powiślu zobaczyć jak zmieniała się w czasie ta jedna z najpopularniejszych obecnie dzielnic Warszawy. Do zobaczenia!

Program:

28.06 wtorek - 18.30
- rozmowa z prof. Markiem Budzyńskim. Spotkanie poprowadzi Alicja Gzowska (sala 256, II p., wejście do sali przez główne wejście do biblioteki)

30.06 czwartek - 18.30 - spacer kontekstowy po Powiślu. Spacer poprowadzi Grzegorz Piątek. Miejsce zbiórki: wejście główne BUW

02.07 sobota
- wykład chodzony po ogrodzie na dachu BUW. Wykład poprowadzi Barbara Siedlicka.
Miejsce zbiórki: dziedziniec wewnątrzny

I tura: 11.30 // II tura: 13.00

- spacer po zakamarkach BUW. Spacer poprowadzi Magdalena Fedorczyk-Falis. Miejsce zbiórki: dziedziniec wewnętrzny I tura: 12.45 // II tura 14.30

___

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Na oprowadzania do gmachu BUW i na spacery po dachu obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem:

Mecenas projektu: Polski Holding Nieruchomość S.A.

Partner projektu: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego Więcej informacji? Kliknij TUTAJ.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Centrum Architektury
Data wydarzenia: od 2016-06-28 do 2016-07-02
Organizator:

Fundacja Centrum Architektury

Adres:

Żelazna 41 lok. 42, 00-836 Warszawa, woj. mazowieckie

Www:

http://www.centrumarchitektury.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • kultura
  • miasto