Przejdź do treści głównej

Zgłosiło się ponad 700 kandydatów na wolontariuszy

autor(ka): Organizatorzy
2016-04-15, 16:15
użytkownik
archiwalne
Fot. Tomasz Tański
Warszawa potrzebuje 1000 osób, które zaangażują się w wolontariat podczas tygodnia diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży. Do tej pory zgłosiło 750 wolontariuszy. Zostało jeszcze 250 miejsc, a czas rekrutacji przedłużony zostaje do 17 maja.

Wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży – warszawskich "Dni w Diecezjach" to wyjątkowa szansa poznania ciekawych ludzi z różnych zakątków świata i nawiązania nowych przyjaźni. To także niepowtarzalna okazja, by poznać siebie i przetestować swoje umiejętności oraz charakter.

Głównym zadaniem wolontariuszy będzie zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach, na ulicach miast, będą aktywnie wspierać organizację dedykowanych wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów.

Aby zostać wolontariuszem podczas tygodnia diecezjalnego ŚDM w Warszawie należy mieć do 20 maja skończone 18 lat oraz wypełnić formularz www.sdm2016.warszawa.pl/wolontariat.

Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie

 • Zgłaszając się do działania w przestrzeni społeczno-kulturalnej możesz pomóc przy przygotowaniu i organizacji licznych wystaw, zaopiekować się gośćmi strefy chilloutu, w której można będzie wypić kawę i poczytać książkę. Jeśli lubisz pracować z najmłodszymi, możesz pomóc nam w strefie dla dzieci, a swoją wiedzę o Warszawie możesz wykorzystać pracując jako przewodnik turystyczny. Tych z Was, którzy mają w sobie żyłkę reporterską lub pasję do fotografii i nowych technologii zapraszamy do współpracy jako wolontariuszy-reporterów.
   
 • Jako wolontariusz w obszarze miejskim pomożesz przybyłym gościom poczuć
  się jak w domu. Przywitasz ich na lotnisku i pokierujesz w odpowiednim kierunku pomagając w środkach komunikacji miejskiej oraz na warszawskich ulicach i placach. Będziesz także ich informatorem w kwestii atrakcji i zabytków w naszym mieście. Możesz również pomóc osobom niepełnosprawnym, by jak najpełniej mogli skorzystać z dni w diecezjach.
   
 • Będąc wolontariuszem w Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej będziesz miał możliwość przybliżyć pielgrzymom historię i architekturę najważniejszych sanktuariów i kościołów po obu stronach Wisły. Możesz pomóc w organizacji ruchu, wesprzeć zaplecze techniczne, pomóc w organizacji wydarzeń kulturalnych i religijnych, wesprzeć służbę informacyjno-porządkową.

SZKOLENIA

Po zakwalifikowaniu wolontariusze przejdą obowiązkowy cykl szkoleń. Mają one za zadanie przekazać konieczną wiedzę i przygotować do realizacji zadań. Szkolenia odbędą się m.in. z zakresu pierwszej pomocy, komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, wiedzy nt. funkcjonowania miasta podczas Dni w Diecezjach, zasad wolontariatu i bezpieczeństwa. Dodatkowo wolontariusze przejdą szkolenia z wiedzy potrzebnej na stanowisku, które będą zajmować.

Wolontariat podczas tygodnia diecezjalnego ŚDM w Warszawie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewnią wolontariuszom strój, wyżywienie, ubezpieczenie, możliwość korzystania z dedykowanych centrów wolontariatu oraz szereg innych świadczeń i atrakcji.

Wolontariat organizowany jest wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską. Partnerstwo instytucji samorządowych i kościelnych jest okazją do wymiany dobrych praktyk w zakresie organizacji wolontariatu oraz jest przykładem sprawnego łączenia różnorodnej wiedzy i doświadczeń w celu jak najlepszej organizacji projektu.

Dni w diecezjach będą trwały od 20 do 25 lipca; dzień później – 26 lipca – zaczynają się ŚDM w Krakowie.

Więcej o projekcie na www.sdm2016.warszawa.pl/wolontariat.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2016-04-15 do 2016-05-17
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • religia
 • wolontariat
 • wolontariusze