Przejdź do treści głównej

Warszawa ugości pielgrzymów z całego świata

autor(ka): UM Warszawa
2016-02-19, 16:28
użytkownik
archiwalne
Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbywać się będą w Krakowie, jednak zostaną one poprzedzone tzw. Dniami w Diecezjach tydzień wcześniej. Kompleksowe wsparcie organizowanych wydarzeń w stolicy zapewnione zostanie za pośrednictwem wolontariatu, do którego rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

W lipcu 2016 roku Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Główne wydarzenia, w tym spotkanie młodzieży z całego świata z Papieżem Franciszkiem, będą miały miejsce w Krakowie. Wcześniej jednak w całym kraju odbędą się Dni w Diecezjach. Jest to czas, który goście i turyści spędzą w różnych miastach i miejscowościach Polski.

– Dni w Diecezjach w Warszawie są częścią ogólnokrajowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Przygotowujemy się do tego ważnego wydarzenia od ponad roku. Wspieramy organizację wydarzeń i pobytu młodych ludzi w stolicy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, komunikacji czy też oferty kulturalnej, dzięki której pielgrzymi z całego świata poznają historię i współczesność Warszawy. Planujemy stworzenie specjalnej strefy pielgrzyma, w której będzie można obejrzeć filmy, wypocząć, uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, zaś na placu Piłsudskiego wziąć udział w koncercie „Nadzieja i Miłość” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. Tradycyjnie przy okazji tak dużych, ważnych społecznie wydarzeń organizujemy wolontariat miejski, aby wesprzeć organizację pobytu gości i turystów oraz wszystkich organizowanych w związku z tym wydarzeń. Udział w projekcie wolontariatu to szansa na zdobycie nowych doświadczeń osobistych i duchowych i wspólne budowanie atmosfery największego wydarzenia 2016 roku w Polsce, dlatego zachęcam serdecznie do zostania wolontariuszem.

Wolontariat miejski podczas Dni w Diecezjach w Warszawie

Wolontariat miejski to wspólne przedsięwzięcie m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. Każda z instytucji w ramach wspólnego projektu rekrutuje wolontariuszy do wsparcia organizacji wydarzeń, za które odpowiada bezpośrednio w trakcie organizacji Dni w Diecezjach. Partnerstwo instytucji samorządowych i kościelnych jest okazją do wymiany dobrych praktyk w zakresie organizacji wolontariatu oraz jest przykładem sprawnego łączenia różnorodnej wiedzy i doświadczeń w celu jak najlepszej organizacji projektu.

W projekcie weźmie udział łącznie około 1000 wolontariuszy. Głównym celem działań jest zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach, na ulicach miast, będą aktywnie wspierać organizację dedykowanych wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów. W każdym z miejsc na wolontariuszy czekają różnorodne zadania: wsparcie organizacyjne, udzielanie informacji na temat miasta, możliwości spędzania w nim wolnego czasu i zwiedzania atrakcji stolicy.

Szczegółowe informacje o projekcie wolontariatu i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl.


Informacja pochodzi z serwisu ngo.um.warszawa.pl

Źródło: UM Warszawa
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • młodzież
  • religia
  • wolontariat
  • wolontariusze
  • współpraca międzynarodowa