Przejdź do treści głównej

26 września startuje jubileuszowa 10. edycja Etnoligi

autor(ka): Fundacja dla Wolności
2015-09-08, 14:33
archiwalne
W piłkę nożną zagrają wspólnie Polacy i osoby z kilkudziesięciu innych krajów. Uchodźcy, migranci, studenci, menadżerowie, pracownicy fizyczni, wolontariusze organizacji pozarządowych... Kobiety i mężczyźni. Każda drużyna będzie gospodarzem jednej kolejki. Rozgrywki w soboty w godz. 13-20 w hali sportowej przy ul. Jagiellońskiej 7 w Warszawie. Gra i kibicowanie w turnieju są bezpłatne.

Etnoliga od lat łączy ludzi z bardzo różnych środowisk. Migranci, studenci, uchodźcy, pracownicy korporacji i organizacji pozarządowych. Polacy, Kameruńczycy, Żydzi, Grecy, Ingusze… Społeczności z Ukrainy, Iranu czy Ameryki Południowej wystawiają reprezentacje cyklicznie. Tym razem swój udział zapowiedziały też nowe grupy, m.in. Wietnamczycy i Sikhowie.

– Wszystkie ekipy są złożone z 10-16 osób co najmniej trzech narodowości. Ale zapraszamy też mniejsze grupy i pojedyncze osoby – pomagamy im stworzyć międzynarodowe drużyny. Często trafiają do nas migranci, którzy są w Warszawie od niedawna, nie mówią jeszcze po polsku, nie mają znajomych. Ale żeby wspólnie pograć, nie trzeba się znać. A jak już jest się razem na boisku, to przyjaźnie nawiązują się same – mówi Krzysztof Jarymowicz, koordynator projektu. – Etnoliga uczy szacunku wobec odmienności, nie tylko etnicznej. Na boisku biegają ramię w ramię mężczyźni i kobiety, kibice Legii i Polonii, menadżerowie korporacji i pracownicy fizyczni.

Co tydzień inna drużyna jest gospodarzem kolejki. Zawodnicy opowiadają o swoich krajach i kulturach. Można zobaczyć unikalne zdjęcia z różnych kontynentów, poznać historię afrykańskiego czy żydowskiego sportu, wziąć udział w konkursach, spróbować potraw z całego świata.

Rozgrywki odbywają się w soboty od 26 września do 12 grudnia w hali sportowej przy ul. Jagiellońskiej 7 w Warszawie w godz. 13-20. Gra i kibicowanie w turnieju są bezpłatne.

Informacje i zgłoszenia


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja dla Wolności
Data wydarzenia: od 2015-09-26 do 2015-12-12
Organizator:

Fundacja dla Wolności

Adres:

Mokotowska 50 lok. 10, 00-543 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 398 14 46, 502 070 701

Faks:

22 398 75 15

Www:

http://www.fundacjadlawolnosci.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • obcokrajowcy, migranci
  • równość
  • sport, wypoczynek