Przejdź do treści głównej

Konferencja "Uwaga TTIP"

autor(ka): Gabriela Lipska Badoti
2015-02-03, 10:07
archiwalne
Konferencja „Uwaga TTIP” jest pierwszym dużym spotkaniem umożliwiającym pluralistyczną debatę o umowie UE-USA i planowanie wspólnych działań ważnych dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego zajmujących się szeroką gamą tematów związanych z TTIP. Konferencja odbędzie się 20 lutego 2015 w Warszawie.

Handel dotyczy nas wszystkich. TTIP, negocjowana obecnie umowa handlowa między UE a USA, wywołuje liczne kontrowersje w Europie, gdyż może negatywnie wpłynąć na wiele aspektów życia w Polsce i Europie. Krytykę tej umowy podjęły organizacje skupiające konsumentów, producentów, pracowników, rolników, organizacje obywateli zaniepokojonych zagrożeniami dla demokracji, praw cyfrowych, obniżeniem standardów socjalnych i środowiskowych, oraz negatywnym wpływem umowy na kraje globalnego Południa.

Ponad 50 polskich organizacji podpisało stanowisko (http://UwagaTTIP.pl) zwracające uwagę na zagrożenia związane z TTIP. W panelu dyskusyjnym wezmą udział przedstawiciele europarlamentu, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i związków zawodowych.

Druga część wydarzenia dedykowana jest organizacjom pozarządowym, jej celem jest wzmocnienie potencjału w zakresie działań związanych z nieformalną koalicją Uwaga TTIP i wspólne planowanie strategiczne.

Konferencja skierowana jest do organizacji tworzących nieformalną koalicję "Uwaga TTIP", jak również organizacji zainteresowanych włączeniem się w działania "Uwaga TTIP".

Zgłoszenia przyjmujemy elektronicznie za pomocą formularza:

https://www.surveymonkey.com/s/XTZZGJL


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Miejsce: Zielna 37, Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2015-02-20
Organizator:

Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Adres:

Bachmacka 1 lok. 11, 02-647 Warszawa, woj. mazowieckie

Www:

http://igo.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa