Przejdź do treści głównej

4 lutego: Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Karnawał Zdrowia w sercu Warszawy

autor(ka): Polskie Amazonki Ruch Społeczny
2015-01-30, 13:47
archiwalne
Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem, w środę 4 lutego, w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior. Akcja po raz trzeci przypomni warszawiakom, jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia.

Do wspólnego tańca pełnego życia oraz wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych zapraszają: Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny, partner strategiczny wydarzenia – ING Życie oraz partner artystyczny – Egurrola Dance Studio.

Karnawał Zdrowia!

„Spoglądając na rezultaty poprzednich akcji profilaktycznych oraz entuzjazm warszawiaków, pragniemy kontynuować ideę kampanii „Apetyt na życie”. W tym roku po raz trzeci zachęcamy do zadbania o to, co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie – w ten szczególny Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dajmy porwać się Karnawałowi Zdrowia i tanecznym krokiem pokażmy wspólnie jak bardzo kochamy życie!” – zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

O godzinie 17:00 pod specjalnie przygotowaną sceną za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior rozpocznie się taneczna, pełna życia akcja.

„Choreografię ułoży oraz poprowadzi zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii Piotr Litwiniuk –instruktor Zumby w Egurrola Dance Studio. Ruch to pierwszy krok do zdrowia, kolejnym są badania profilaktyczne. Bądźcie razem z nami!” – zachęca Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio – partner artystyczny wydarzenia.

Po rozgrzewce i nauce układu Karnawał Zdrowia ruszy ulicą Chmielną, by zaprosić wszystkich do udziału w badaniach profilaktycznych. Osoby, które włączą się we wspólny taniec otrzymają pamiątkową koszulkę w energetycznym kolorze pomarańczowym, który jest symbolem akcji.

Wszystkie informacje dotyczące akcji oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem dostępne są na stronie wydarzenia Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/events/821215321272850/?ref=2.

Już wkrótce pojawi się tam specjalny film zapowiadający wydarzenie, w którym wystąpią Rafał Maserak i Stefano Terrazzino!

Dosyć gadania, czas na badania!

W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

W specjalnym Mammobusie, wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi. Mammografia jest jedną z najbardziej powszechnych metod profilaktyki nowotworów piersi.

Dodatkowo, w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać:

  • Morfologię krwi – badanie pod kątem przewlekłej białaczki limfocytowej, choroby występującej najczęściej u osób dorosłych. Dodatkowo pozwala ono ocenić ogólną kondycję organizmu i wykryć pierwsze nieprawidłowości.
  • Test na obecność wirusa HCV – badanie pod kątem zakażenia wirusem HCV, który powoduje Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, a także jest przyczyną rozwoju drobnokomórkowego raka wątrobowego.
  • Badanie dermatoskopem – nieinwazyjne badanie znamion znajdujących się na powierzchni skóry. Badanie stosuje się w profilaktyce czerniaka – złośliwego nowotworu skóry.
  • Konsultacje z lekarzem dermatologiem

Ponadto w Kinie Atlantic na wszystkich chętnych czekają:

  • Konsultacje z lekarzem onkologiem
  • Nauka samobadania piersi oraz konsultacje pielęgniarek onkologicznych
  • Konsultacje pod kątem badań genetycznych
  • Pomiar cukru we krwi
  • Badanie ciśnienia tętniczego

Do dbania o zdrowie zachęca ING Życie, które wspiera Stowarzyszenie Polskie Amazonki oraz inicjatywę Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem.

„Angażujemy się w akcje, które w pozytywny i niestandardowy sposób promują profilaktykę nowotworową. Od lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny działamy na rzecz wzrostu świadomości Polaków w zakresie minimalizowania ryzyka zachorowania na raka. Nie mogło więc nas zabraknąć również podczas akcji „Karnawał Zdrowia”, która łączy energetyczny taniec z badaniami profilaktycznymi” – wyjaśnia Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Poradnia z „Apetytem na życie”

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to inicjatywa, która odbywa się w ramach długofalowej, promującej zdrowie kampanii „Apetyt na życie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W ramkach akcji funkcjonuje poradnia , gdzie z badań oraz konsultacji medycznych korzystać można przez cały rok.

Działa ona w systemie cegiełkowym, w którym koszt badania lub konsultacji to 20 zł, Kwota ta pozwala ufundować kolejne badania.

Więcej informacji na temat poradni oraz terminów wizyt na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl.

 


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polskie Amazonki Ruch Społeczny
Data wydarzenia: 2015-02-04
Organizator:

Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Adres:

Roentgena 5, 02-781 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 546 28 97, 22 546 25 86

Faks:

22 546 31 71

Www:

http://www.ruchspoleczny.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia