Przejdź do treści głównej

PUBLIKACJE

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych: ​"Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO" (wyd. Stowarzyszenie Klon/Jawor) oraz Informatorem o warszawskich ciałach dialogu społecznego (wyd. Federacja Mazowia). Pliki pdf z publikacjami można pobrać w dole strony.

Olimpia Jenczek, ​"Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO", Stowarzyszenie Klon/Jawor, Warszawa 2017

 
 

CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ, JAK PROMOWAĆ NGO? PRZECZYTAJCIE PUBLIKACJĘ SCWO

Wasza organizacja chciałaby zaistnieć w mediach społecznościowych, ale nie wiecie, od czego zacząć? Działacie już w wirtualnej rzeczywistości i rozważacie uruchomienie kolejnego kanału komunikacji? A może chcielibyście uporządkować swoją wiedzę na temat tego, jak wykorzystać nowe media do nagłaśniania działań Waszej fundacji lub stowarzyszenia?
 
Jeśli tak, publikacja „Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO” jest dla Was! Znajdziecie w niej m.in.:
 
► porady, jak opracować strategię komunikacyjną organizacji,
► praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak tworzyć interesujące i angażujące treści na Facebooku, Instagramie i Twitterze,
► narzędzia przydatne w samodzielnym tworzeniu treści na portalach społecznościowych,
► informacje, jak zadbać o spójność pomiędzy różnymi kanałami promocji w mediach społecznościowych.
 

O AUTORCE

Olimpia Jenczek – specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci. Uwielbia robić to, co kocha. Kiedyś współpraca z organizacjami pozarządowymi wypełniała jej życie po pracy, dziś jest ważnym elementem dnia codziennego. Zawodowo zajmuje się komunikacją i kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych – zarówno marek komercyjnych, jaki i organizacji pozarządowych. Aby nie przyrosnąć do komputera, prowadzi szkolenia dla NGO z zakresu promocji w sieci. Dzięki tej części życia zawodowego jeszcze lepiej poznaje świat trzeciego sektora.
Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej oraz papierowej (do wyczerpania nakładu; publikacja jest dystrybuowana nieodpłatnie)/

PRZECZYTAJ PUBLIKACJĘ

 
 
PUBLIKACJĘ MOŻNA POBRAĆ W DOLE STRONY (SEKCJA: PLIKI DO POBRANIA)
 

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W NGO 

Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak promować NGO w mediach społecznościowych, obejrzyjcie także nagrania z webinariów Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych: 

► "Jak używać rysunku, by lepiej się komunikować"

► "Komunikacja na Instagramie i Twitterze"

► "Komunikacja na Facebooku"

► "Podstawy Social Media".

Nagrania webinariów SCWO dla organizacji pozarządowych znajdziecie na warszawa.ngo.pl/webinaria.

​Publikacja „Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO" została wydana w związku z wydarzeniem „ZNAMY ZMIANY – o nowych zasadach i narzędziach współpracy organizacji z miastem", zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych 22 listopada 2017 w Centrum Kreatywności Targowa.​

ISBN: 978-83- 62310-79-1

Anna Czyżewska, Justyna Dubanik, "Informator o warszawskich ciałach dialogu społecznego", Federacja Mazowia, Warszawa 2017

Okładka Informatora o warszawskich ciałach dialogu społecznego SCWO (2017)
 
Publikacja ma na celu przybliżyć czytelniczkom i czytelnikom warszawską strukturę dialogu społecznego. Pierwsza część informatora poświęcona jest przedstawieniu poszczególnych ciał dialogu, ich funkcji, zadań i sposobów funkcjonowania. Druga część dotyczy praktycznego wymiaru ich działań – tego, w jaki sposób wybrane komisje dialogu społecznego realizują swoje przedsięwzięcia oraz, jak organizują swoją pracę. Jest to katalog dobrych praktyk, który zdaje sprawę z różnorodności definiowania zadań w ramach ciał dialogu i rozmaitości używanych do ich realizacji narzędzi
Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej.

O AUTORKACH

Anna Czyżewska – etnografka. Od 10 lat pracuje w trzecim sektorze. Ukończyła Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, roczny program rozwojowy Interkulturowi Nawigatorzy oraz Szkołę Treningu Grupowego. Związana ze Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna” oraz Pracownią Duży Pokój. W latach 2012–2015 członkini Społecznej Rady Kultury. W ramach współpracy z Federacją Mazowia jest animatorką w projekcie Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.
 
Justyna Dubanik – trenerka antydyskryminacyjna, edukatorka. Od 10 lat związana z sektorem pozarządowym. Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w animowaniu pracy grupy, facylitacji procesów grupowych oraz w prowadzeniu szkoleń i realizacji działań edukacyjnych. Współ- pracowała m.in. z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacją Aktywizacja, Fundacją Instytutu Rozwoju Regionalnego. W ramach współpracy z Federacją Mazowia jest animatorką w projekcie Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

PRZECZYTAJ PUBLIKACJĘ

 
 
PUBLIKACJĘ MOŻNA POBRAĆ W DOLE STRONY (SEKCJA: PLIKI DO POBRANIA)
 
 
Publikacja została wydana w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.
 

O STOŁECZNYM CENTRUM WSPIERANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH (SCWO)

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających.

Przeczytaj o innych elementach oferty SCWO:

Oferta SCWO jest skierowana do organizacji pozarządowych działających na rzecz osób mieszkających w Warszawie, oraz osób planujących założenie podobnej organizacji.

Więcej informacji o SCWO znajdziesz na stronie warszawa.ngo.pl/scwo.

Bądź na bieżąco: fb/warszawa.ngo.

Projekt „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych” współfinansuje m.st. Warszawa.

[Grafika} Znaki graficzne SCWO, Urzędu m.st. Warszawy i serwisu warszawa.ngo.pl

 


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 6 0