Przejdź do treści głównej

GRA ON-LINE: Symulator stowarzyszenia

Dzielnica Pozarządowa
Chcielibyście choć przez chwilę wcielić się w rolę osoby zarządzającej stowarzyszeniem? A może szukacie pomysłów na nowe działania społeczne? Mamy coś dla Was! W ramach SCWO stworzyliśmy grę symulacyjną Dzielnica Pozarządowa. Skierowana jest do osób związanych z trzecim sektorem oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z NGO. Zainteresowani? Zapraszamy do gry.

Dzielnica Pozarządowa to gra internetowa, symulująca pracę stowarzyszenia. Aby w nią zagrać, wystarczy podłączenie do Internetu i przeglądarka internetowa.

Gracz wciela się w osobę zarządzającą niewielkim stowarzyszeniem, które działa od roku na terenie jednej z warszawskich dzielnic. Zadaniem jest zmierzenie się z obowiązkami wynikającymi z prowadzenia organizacji pozarządowej oraz wykonanie dodatkowych zadań związanych z misją stowarzyszenia  działaniem na rzecz mieszkańców. Celem jest rozwój – zarówno organizacji, jak i dzielnicy.  Nasze stowarzyszenie dysponuje ograniczonymi zasobami, ale ambicje ma całkiem spore. Chce zaistnieć w lokalnej społeczności, rozbudować swoje zaplecze, nawiązać pozytywne relacje z sąsiadami oraz partnerami, a także wyrobić sobie rozpoznawalną markę.

Na starcie dowiadujemy się, że przed nami dwanaście miesięcy ciężkiej pracy, czyli w przełożeniu na język gry: dwanaście rund. To, jakie decyzje podejmiemy w trakcie rozgrywki, będzie miało wpływ na dalsze losy i rozwój organizacji. Wsparciem naszych starań są dodatkowe misje, czyli działania, które umożliwią nam pozyskanie zasobów i rozbudowanie naszego stowarzyszenia.

Gra adresowana jest do wszystkich tych, którzy chcą:

  • poznać od kuchni świat organizacji pozarządowych,
  • zobaczyć z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się na co dzień mniejsze i większe stowarzyszenia oraz
  • poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy trzeciego sektora.

Skorzystają z niej zarówno osoby od lat działające w NGO, jak i te, które dopiero zaczynają pracę w fundacji lub stowarzyszeniu. Dzięki zróżnicowanym zadaniom, gracze będą mogli poznać podstawy zarządzania organizacją oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki na nich spoczywają. W Dzielnicy Pozarządowej nie zabraknie również oryginalnych inspiracji oraz świeżych pomysłów na działania społeczne.

Najmocniejszym elementem gry jest jej wymiar edukacyjny. Kluczowe zagadnienia, które pojawiają się w zadaniach, autorzy zlinkowali z artykułami poszerzającymi wiedzę, aby gracze mogli świadomie decydować i trafnie oceniali podejmowane ryzyko.

Za prace nad grą odpowiadała Federacja MAZOWIA.

Kliknij i zagraj w grę Dzielnica pozarządowa!

Projekt „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych” współfinansuje m.st. Warszawa.

[Grafika} Znaki graficzne SCWO, Urzędu m.st. Warszawy i serwisu warszawa.ngo.pl


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0